Hyppää sisältöön
Kieli Kieli

Kirjastoauton kesäaikataulu 2017

Aikataulu on voimassa kesä- ja elokuussa 2017.

Heinäkuussa kirjastoauto lomailee.

Kuljettaja-virkailija Kari Tommila
Matkapuhelin 044 7791 335.

Maanantai

10.10 - 10.30 Päiväkoti Tuulihattu, Leivontie 12

10.35 - 10.55 Päiväkoti Leivonpesä, Kiurukuja 2

15.25 - 15.40 Terttilän entinen kauppa (jätepiste)

15.55 - 16.05 Koulumäki, Kaskistontie 604 (Kaskisto)

16.10 - 16.30 Veikkola, Suojoentie (Suojoki)

16.40 - 17.00 Somerniemen Osuuspankki

Parittomilla viikoilla 17.10 - 17.20 Lepänsangantie 275

 

Tiistai

12.00 - 12.10 Ollilan koulu, Haalintie 26

12.20 - 12.35 Ollilan mäkitie 89 (tarvittaessa)

12.45 - 13.00 Suhonen, Paltta

13.40 - 14.00 Iivonen, Vahankiventie 119

14.15 - 14.30 Mattila, Maisankannontie 149

14.35 - 14.45 Syrjälä, Ojalankulmantie 475

14.55 - 15.10 Kalin, Myllykulmantie 486

15.30 - 15.45 Paju, Myllykulmantie 321

15.50 - 16.15 Kyyrä, Myllykulmantie 77 (Sylvänä)

 

Keskiviikko

14.00 - 14.15 Nummila, Kerkolantie 770

14.20 - 14.35 Aalto, Kerkolantie 553

14.45 - 15.00 Noki, Hämeenojantie

15.35 - 15.50 Sarkki, Sorvastontie (Palojoki)

16.00 - 16.10 Vilukselan Teboil

16.25 - 16.40 Pitkäjärven koulu

16.50 - 17.10 Purtsi, Kennintie 2 (Åvik)

17.25 - 17.45 Putkarontie 56

 

Torstai

10.40 - 10.50 Männikkö, Rainummentie 73

11.10 - 11.25 Veistämöntie

12.25 - 12.35 Palvelutalo Tervaskanto, Sairaalantie 5

12.45 - 12.55 Känkänen, Aarontie

13.05 - 13.15 Tehdaskuja 5

13.25 - 13.30 Jaatilantie 346

13.40 - 13.55 Virtaperko, Jaatilantie 262

14.00 - 14.15 Turuntie 18

 

Perjantai

Parittomilla viikoilla 10.00-10.15 Lamminniemen hyvinvointikeskus

10.45 - 11.15 Somerniemen päiväkoti

11.20 - 12.15 Oinasjärven koulu

12.55 - 13.10 Ronkainen, Salkolantie 1044 Salkola

13.25 - 13.35 Räishuhdantie, Takala (Vesanoja)

13.45 - 14.05 Jonten kauppa (Keltiäinen)

14.15 - 14.30 Jakkulantie 415 (jätepiste, Oinasjärvi)

14.35 - 14.45 Helsingintie, Palikaisten entinen Oras

14.55 - 15.10 Tuomolantie (Ihamäki)

15.25 - 15.40 Valola, Hämeen härkätie 638 (Pajula)

15.45 - 16.00 Vähä-kapilontien risteys, Hämeen härkätie

16.10 - 16.25 Sepänmäki, Hämeen Härkätie (Kultela)

16.30 - 16.45 Joel Vilkintie