Hyppää sisältöön
Kieli Kieli
Aukioloajat ja yhteystiedot

Kirjastoauton talviaikataulu 2016-2017
Voimassa 1.1.2017 lähtien
Kirjastoauton kuljettaja-virkailija Kari Tommila
Puh. 044 7791 335


Maanantai

10:10-10:30 Päiväkoti Tuulihattu, Leivontie 12

10:35-10:55 Päiväkoti Leivonpesä, Kiurukuja 2

11:05-14:00 Joensuun koulu, Heikintie 35

14:45-14:55 Heljälä, Terttiläntie (Lautela)

15:25-15:40 Terttilän entinen kauppa (jätepiste)

15:55-16:05 Koulumäki, Kaskistontie 604 (Kaskisto)

16:10-16:30 Veikkola, Suojoentie (Suojoki)

16:40-17:00 Somerniemen Osuuspankki

Parittomilla viikoilla 17:10-17:20 Lepänsangantie 275


Tiistai

Parittomilla viikoilla 11:30-11:50 Seurakuntakeskus, Härkäläntie 1

12:00-12:10 Ollilan koulu, Haalintie 26

12:20-12:35 Ollilan mäkitie 89 (tarvittaessa)

12:45-13:00 Suhonen, Paltta

13:40-14:00 Iivonen Vahankiventie 119

14:15-14:30 Mattila, Maisankannontie 149

14:35-14:45 Syrjälä, Ojalankulmantie 475

14:55- 15:10 Kalin, Myllykulmantie 486

15:30-15:45 Paju, Myllykulmantie 321

15:50-16:15 Kyyrä, Myllykulmantie 77 (Sylvänä)

 

Keskiviikko          

10:20-10:55 Pitkäjärven koulu

11:00-11:30 Pitkäjärven esikoulu ja päiväkoti

13:45-14:15 Nummila, Kerkolantie 770    

14:20-14:35 Aalto, Kerkolantie 553

14:45-15:00 Noki, Hämeenojantie

15:35-15:50 Sarkki, Sorvastontie (Palojoki)

16:00-16:10 Vilukselan Teboil

16:25-16:40 Pitkäjärven koulu

16:50-17:10 Purtsi, Kennintie (Åvik)

17:25-17:45 Putkarontie 56

 

Torstai

10:40-10:50 Männikkö, Rainummentie 73

11:10-11:25 Veistämöntie

11:30-12:15 Kirkonmäen koulu, Kirkkotie 3

12:25-12:35 Palvelutalo Tervaskanto, Sairaalatie 5

12:45-12:55 Känkänen, Aarontie

13:05-13:15 Tehdaskuja 5

13:25-13:30 Jaatilantie 346

13:40-13:55 Virtaperko, Jaatilantie 262

14:00-14:15 Turuntie 18

 

Perjantai

Parittomilla viikoilla 10:00-10:15 Lamminniemen hyvinvointikeskus

10:45-11:15 Somerniemen päiväkoti

11:20-12:15 Oinasjärven koulu

12:55-13:10 Ronkainen, Salkolantie 1044, Salkola

13:25-13:35 Räishuhdantie, Takala (Vesanoja)

13:45-14:05 Jonten kauppa (Keltiäinen)

14:15-14:30 Jakkulantie 415 (jätepiste, Oinasjärvi)

14:35-14:45 Helsingintie, Palikaisten entinen Oras

14:55-15:10 Tuomolantie (Ihamäki)

15:25-15:40 Valola, Hämeen härkätie 638 (Pajula)

15:45-16:00 Vähä-kapilontien risteys, Hämeen härkätie

16:10-16:25 Sepänmäki, Hämeen härkätie (Kultela)

16:30-16:45 Joel Vilkintie